Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

14.01.2013, 17:02
 • Autor Harrison Lisi
 • Wydawca Bukowy Las
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2011-09-07
 • Język wydania polski
 • Język oryginału angielski
 • Ilość stron 280
 • Tłumaczenie Pater Ewa
 • Rok wydania 2011
 • Forma książka
 • Wymiary 207 x 27 x 132

KUPUJ

OCENA

Monster High. Upiór z sąsiedztwa

Monster High. Upiór z sąsiedztwa

Drugie spotkanie z uczniami niezwykłej szkoły Merston High, w której nikt niczego nie może być pewny. Nawet Cleo (Cleopatra de Nile), która dotąd niepodzielnie królowała na szkolnych korytarzach, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normaliów - czuje się zagrożona. Od niedawna to dwie inne dziewczyny - Frankie Stein i Melody Carver - są na ustach wszystkich. Wspólnie z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleo odzyska władzę w szkole? Czy film wypromuje dziwność na hit sezonu? A może zaczniesz się zastanawiać, czy ten chłopak z sąsiedztwa nie jest czasem upiorem...?

RECENZJA

Co byście zrobili, gdyby cały świat wam się sprzeciwił? Gdyby najlepsza przyjaciółka okazała się wrogiem, a największy wróg prawdziwym przyjacielem? Gdybyście mieli 48 godzin na złapanie kogoś, kto stał się waszym przyjacielem, a którego wszyscy uważają za potwora (nawet jeśli to prawda)? 
 
Z takimi problemami boryka się Melody Cerver, jedna z trzech głównych bohaterek drugiej części upiornej serii Monster High. Zdradzona przez przyjaciółki znajduje nową i z całej siły stara się ochronić swojego chłopaka Jacksona (cierpiącego na rozdwojenie jaźni) przed upokorzeniem i co najważniejsze zdemaskowaniem. W dodatku liczy na nią cała społeczność potworów.
Lissi Harrison przedstawia problemy  nastolatków w całkowicie zwariowany sposób. Roboty, potwory morskie czy mumie nie są częstym tematem w książkach. A już na pewno nie te z ogromnym poczuciem stylu i humoru, jakimi są uczniowie szkoły Merson High. Wśród uczniów znajdziemy m.in. Potomkinię Frankesteina, wilkołaki, morskie potwory, wampiry oraz córkę faraona ? sami przyznajcie to nie są zwyczajni uczniowie. Na uwagę w owej książce zasługuje   narracja. Historie widzimy oczami trzech postaci: Frankie, Melody i Cleo. Fabuła skupia się jednak nie tylko na nich.. Głównym wątkiem są próby uratowania społeczności potworów przed wściekłą Becką, przed normalsami, oraz udowodnieniu wątpiącym, że potwory wcale nie są takie straszne jak się je maluje!
Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu jeden z bohaterów drugoplanowych ? Billy. Niewidzialny, ciągle nagi (!!!) kolega, bez przerwy pomaga Frankie i wspiera ją we wszystkich działaniach. Jego bezinteresowność w tym co robi sprawiła, że stał się moim ulubionym bohaterem.
Książki z serii Monster High czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Piękne okładki zachęcają do lektury, a treść przepełnia jest humorem. Pozycja napisana przyjaznym językiem sprawia, że łatwo przyswaja się jej treść i czyta się ją naprawdę szybko.
Uważam, że jedynym jej minusem jest to, że jest krótka. Nie da się w końcu zbyt długo czytać 280 stron, gdy ksiązka tak bardzo wciąga. Serdecznie polecam :D 
Katarzyna Kwaśnica

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT