11. edycja Bazgroła - komunikat

17 października 2020, 17:48,
11. edycja Bazgroła - komunikat

16 października minął ostateczny termin nadsyłania prac na 11. edycję konkursu literacko-plastycznego dla dzieci i dorosłych (czyli dzieci w wieku 0-100+) Bazgroł.

Ten rok i ogólnoświatowa pandemia dała się we znaki nie tylko urzędnikom, służbom, służbie zdrowia, przedsiębiorcom, ale i nam. Odwołane majowe Warszawskie Targi Książki, na których zwyczajowo odbywał się finał Bazgroła już na początku pokrzyżowały nam mocno szyki. Z ogłoszeniem decyzji czy w ogóle dojdzie do tegorocznego finału czekaliśmy długo, jak się okazuje chyba zbyt długo. Po drodze okazało się, że zapowiadana po wakacjach targowa impreza zastępcza również się nie odbędzie (rozstali się organizatorzy WTK czyli spółka Targi Książki i Murator Expo). Potem odwołano Targi Książki w Krakowie, a nieco wcześniej główny organizator Bazgroła wylądował w szpitalu (z powodu zakrzepów stracił wzrok w prawym i spory procent w lewym oku).  Wszystkie te wydarzenia wpłynęły znacząco na frekwencję (odpadło sporo prac grupowych wysyłanych ze szkół i placówek kulturalnych) i nagrody. Owszem udało się znaleźć hojnego sponsora, ale problemem może być w tym roku nie pula nagród lecz ich wysyłka. W latach ubiegłych finał odbywał się w jednym miejscu, na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki. Tam zapraszaliśmy finalistów (ok. 150 osób), którzy zjawiali się tłumnie z rodzicami, dziadkami, opiekunami i przyjacióółmi i znajomymi królika. Tam rozdawaliśmy nagrody główne i pocieszenia. Zawiesienie tylu fantów w jedno miejsce nastręczało problemów, ale było wygodniejsze niż wysyłka ich pod przeszło setkę adresów. Choć - jak widzicie - tegoroczna edycja nie okazała się bułką z masłem, postanowiliśmy nie odwoływać konkursu, a rozstrzygnięcie podać w internecie. Niestety nie nagrodzimy wzorem lat poprzednich takiej grupy uczestników, w tym roku ograniczymy się do przesłania nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy, a my będziemy mogli znowu gościć Was w stolicy na kolejnym finale.

Teraz czekamy już tylko na prace ostanich maruderów i zabieramy się za czytanie, oglądanie i wybieranie tych najlepszych, któych prace wysłane zostaną do naszych tegorocznych jurorów Jurka Owsiaka, Grzegorza Kasdepke, Tadeusza Baranowskiego, Gucia i Wojtka Wawszczyków, Neli Małej Reporterki, Anny Heleny Szynborskiej, Olsikowej i Rafała Kosika. Ich głosy zbierzemy do kupy i 15 listopada postaramy się podać ostateczną listę laureatów tegorocznej, 11. edycji Bazgroła!

A więc do zobaczenia!
Grzegorz Raczek - kierownik bałaganu

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT