Wydawnictwo Agora z nową linią wydawniczą dla dzieci

6 kwietnia 2021, 16:58,
Wydawnictwo Agora z nową linią wydawniczą dla dzieci

"Lolek" Adama Wajraka, "Rutka" Joanny Fabickiej, przyrodnicze komiksy Tomasza Samojlika i Adama Wajraka czy bestsellerowa "Szkoła bohaterów i bohaterek" Przemka Staronia – to tylko kilka książek Wydawnictwa Agora, które zyskały wielką popularność wśród dzieci. Premierowe tytuły dla najmłodszych czytelników ukazywać się będą pod szyldem „Wydawnictwo Agora dla dzieci” – na 2021 rok zaplanowano ich aż 12, w tym dwie nowe serie detektywistyczne.

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci – obchodzonym co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena – Wydawnictwo Agora przedstawia swoją nową linię wydawniczą, specjalizującą się w literaturze dziecięcej. Od teraz książki dla najmłodszych czytelników będą publikowane pod oddzielnym szyldem oraz sygnowane nowym logotypem – małą, roześmianą literą „a”.

– Korzystając z wieloletniego doświadczenia, ośmieleni sukcesami i pełni pomysłów postanowiliśmy powołać nową linię wydawniczą. Teraz pod nazwą Wydawnictwo Agora dla dzieci, intensyfikując nasze działania promocyjne i rozwijając ofertę wartościowych tytułów literatury dziecięcej, dzielić się będziemy z młodymi czytelnikami, ich rodzicami i opiekunami radością czytania – mówi Paweł Goźliński, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora.

14 kwietnia br. pod nowym szyldem ukaże się Tarmosia Tomasza Samojlika, uwielbianego przez dzieci autora książek i komiksów przyrodniczych, pracującego na co dzień w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zabawna historia o borsuczej rodzinie to piąty tytuł z serii „Zwierzaki”, w której prezentowane są wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt.

Na 5 maja br. Wydawnictwo Agora dla dzieci przygotowało książkową ucztę dla nieco starszych czytelników – pierwszą część szpiegowskiej serii „Szkoła Szpiegów” Stuarta Gibbsa. Wartka akcja, pełne humoru dialogi i doskonała gra konwencją to przepis na sukces amerykańskiego autora, którego cykl o przygodach młodocianego agenta i jego przyjaciół jest jednym z najlepiej sprzedających się w USA. Druga część serii pojawi się na rynku w lipcu br.

Do tej pory pod nowym szyldem ukazała się książka Mirosława Wlekłego Przygoda dzika Toniego Halika z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak. Ceniony reporter przybliża w niej postać słynnego polskiego podróżnika, fotografa i filmowca, snując opowieść o jednej z jego niezwykłych przygód w sercu brazylijskiej selwy.

Wyjątkowym projektem w ramach nowej linii Wydawnictwa jest również, wydany w lutym br., zbiór opowiadań stworzony charytatywnie przez grupę 43 autorów i ilustratorów literatury dziecięcej – pt. Wszystkie kolory świata. Książka-cegiełka – odwołując się do szacunku i empatii – wspiera dzieci borykające się z przemocą i wykluczeniem ze względu na swoją odmienność. Cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na działanie całodobowej linii 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na agora.pl/dla-prasy.

24 marca br. ukazała się z kolei Kocia szajka i zagadka znikających śledzi Agaty Romaniuk – pierwszy tom nowej serii detektywistycznej z kocimi bohaterami. W tym roku się na rynku pojawią się również dwie kolejne części cyklu.

– W ofercie Wydawnictwa Agora dla dzieci kładziemy nacisk na tematy bliskie naszemu sercu, dlatego książki te podejmują ważne tematy, promują empatię, przyjaźń, pasję przyrodniczą, szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata. Naszym celem jest odkrywanie kolejnych dobrych, mądrych, pięknych i odważnych tytułów dla najmłodszych, które będą gwarantować przyjemną lekturę i rozrywkę na wysokim poziomie, rozbudzać naturalną dziecięcą ciekawość i wyobraźnię oraz inspirować do bycia lepszym człowiekiem – dodaje Paweł Goźliński.

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT