Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

19.10.2020, 00:56
  • Autor Frattini Stephane
  • Tłumaczenie Kuhn Joanna
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Język wydania polski
  • Język oryginału francuski
  • Liczba stron 208
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2019-04-24

OCENA

100 głupich porównań dla bystrzaków

100 głupich porównań dla bystrzaków

Czego mamy więcej, brwi czy rzęs? Gdyby na Ziemi mieszkało 1000 osób, ile z nich byłoby Europejczykami? Który język ma więcej słów, angielski czy francuski? Czy istnieje oko większe od piłki do koszykówki? Czy na świecie rodzi się tyle samo dziewczynek, ile chłopców? Czy starczyłoby życia na policzenie głośno do miliarda? Kiedy spalamy więcej kalorii: podczas snu czy oglądania telewizji? Czy w Australii jest więcej kangurów czy ludzi?
 
Podobało wam się "100 głupich pytań dla bystrzaków"? Oto książka, w której znajdziecie 100 wyjątkowo zwariowanych porównań. Zaspokoi ciekawość nawet największego bystrzaka!

RECENZJA

Pytania, miliony zadawanych przez małych bystrzaków pytań, na które my musimy mieć w zanadrzu odpowiedź. Gdy etap zapytań mija, zastępuje go trochę trudniejszy poziom. Porównania. Czy podobnie do pytań, porównania mogą być głupie, a przy tym zaspokajać czyjąś ciekawość?
 
 
Na tę tezę stara się odpowiedzieć autor książki 100 głupich porównań dla bystrzaków wydanych przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. A kiedy? Ile? Dlaczego? Po co? Te pytania przewijają się w niemalże każdym domu, gdy bystrzak głodny wiedzy zaczyna swoją szarżę po odpowiedzi. Tylko skąd mamy wiedzieć wszystko? Jak nie dać się maluchom podejść i wyjść z twarzą z takiej rozmowy?
 
Z pomocą przychodzi nam wspomniana książka 100 głupich porównań dla bystrzaków, która zawiera najczęstsze porównania i odpowiedzi, które z pewnością zaspokoją małych odkrywców. Jeśli dzieci w najbliższym czasie zapragną dowiedzieć się czego mamy więcej brwi czy może rzęs; czy na świecie jest więcej dziewczynek, czy chłopców; Ile trwało by liczenie do miliarda na głos; Który język zawiera więcej słów; wystarczy otworzyć tę książeczkę i sprawdzić, czego dowiedział się autor książki i zechciał się tym z nami podzielić.
 
Przejrzysta i prosta forma sprawdza się świetnie w połączeniu z zabawnymi ilustracjami pomagającymi w wyobrażeniu sobie tak absurdalnych odpowiedzi. Wyrazista kreska podkreślona masą barw i krótkie anegdotki będące clue całości, staną się łatwym i humorystycznym sposobem zdobywania wiedzy przez nasze pociechy. 100 głupich porównań to niezwykle zabawna i pouczająca równocześnie książka, która świetnie uzupełni wiedzę czytelnika w każdym wieku.
 
Szczegóły i wydanie
 
Wydanie zgrywa się z poprzednim tytułem tej serii, a twarda oprawa w żywym kolorze kusi oko odbiorcy w każdym wieku. Na uwagę zasługuje również nietypowy format, który świetnie sprawdzi się podczas długiego wertowania kart powieści. Ilustracje, jak w przypadku pierwszego wydania stanowią całość z powieścią 100 głupich pytań. Są szczegółowe i przyjazne dla dziecięcych oczu. Nie pozostaje nic innego jak czytać.
 
 
Duża czcionka i dbałość o szczegóły z pewnością zyskają swoich faworytów. Książka 100 głupich porównań pochłonie was i wasze pociechy na długie godziny wspólnie spędzanego czasu, który wypełnią wiedza i salwy śmiechu. Uwielbiam nietypowe formy zdobywania wiedzy, które w łatwy sposób można połączyć z zabawą. Ta pozycja w taką formę nauki wpisuje się świetnie i stanowi podstawę do dalszego poszukiwania zależności między ludźmi, przedmiotami i zdarzeniami.
 
Podsumowanie

100 głupich porównań dla bystrzaków to zbiór różnorodnych dziedzin życia, odpowiadający na nie w sposób prosty, przejrzysty i wyczerpujący. Wzbudzi w czytelniku głód wiedzy, wywoła śmiech i zmusi do myślenia oraz dalszych poszukiwań ciekawostek dotyczących poruszanego tematu. Kolorowy i w pełni zilustrowany przewodnik po jakże skomplikowanym świecie pytań, porównań i odpowiedzi. Jest świetną formą poszerzania wiedzy i wspólnie spędzanego czasu z nauką w tle.
 
Marta Daft

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT