Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

22.10.2020, 22:50
  • Autor Artur Nowicki również jako ilustrator
  • Tytuł Rok na placu budowy
  • Tytuł oryginalny
  • Seria i nr tomu Rok w...
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Wydanie pierwsze
  • Data wydania 2020-08-12
  • Kategoria literatura dziecięca
  • ISBN 9788310135476
  • Liczba stron 24

OCENA

Rok na placu budowy

Rok na placu budowy

W miasteczku rusza budowa garażu ze stacją obsługi pojazdów i myjnią. Na placu budowy pojawia się Jeep Budowniczy ze swoją liczną ekipą: Koparką, Walcem, Spychaczem, Żurawiem, Betoniarką i wieloma innymi specjalistami. Trzeba uporządkować teren, przesadzić drzewo, wylać fundamenty, postawić ściany, otynkować je, wreszcie odebrać budynek… Praca wre. Dzielnym maszynom niestraszne pogoda i trud, jednak inwestor jest bardzo wymagający, a uroczyste otwarcie przewidziane na święta. Czy zdążą na czas?

„Rok na placu budowy” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Dwie dodatkowe są poświęcone prezentacji bohaterów i interaktywnej zabawie. W każdym miesiącu plac budowy się zmienia. Zapraszamy młodych fanów motoryzacji do śledzenia dokonań nietypowych budowniczych i kibicowania im.

Książkę można oglądać godzinami. Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

RECENZJA

szystko dookoła się zmienia. Pory roku, nasze humory i z czasem też charakter. Dzieci dość szybko wychwytują każde odchylenie od normy, którą staramy się im zapewnić każdego dnia. Jako rodzic, wiele razy słyszałam: Mamo, a czemu to się zmienia?; Jak będzie wyglądać to miejsce, gdy będzie zima? Choć pytania ogólne trudne nie są, to wraz z rozwojem dziecka i rozkwitu jego zainteresowań spodziewać się trzeba podniesienia poprzeczki. Takim sposobem trafiłam na budowę.

Rok na placu budowy to kolejna z serii książeczek, które pokazują zmiany na przestrzeni wszystkich czterech pór roku. Miejsce jest to samo, ale różnic z każdym miesiącem odnaleźć możemy coraz więcej i więcej. To świetna forma usprawnienia spostrzegawczości naszej pociechy, która podróżując w to samo miejsce przez 12 miesięcy, musi odkryć, co ewoluowało w jego otoczeniu. Był las, targ i wieś, ale małemu odkrywcy zaczęły podobać się ogromne budowy i strasznie zamartwiał się o ulubione koparki, którym wkrótce będzie zimno. Na szczęście seria Rok w... przyszła nam z pomocą.Twarda oprawa i równie mocne strony skrywają dwunastomiesięczną ewolucję pewnego placu, który, gdy nastanie grudzień, nie wiele będzie przypominał siebie ze stycznia. Dzieci będą świadkami budowania pewnego obiektu. Od podstaw aż po finalny kształt przyjrzą się poszczególnym maszynom, postaciom skrywającym się niemalże na każdym skrawku strony i poznają skomplikowany proces budowania w każdych warunkach atmosferycznych.Kolory i masa zabawy
Uwielbiam tę serię przede wszystkim za barwy i dokładność poszczególnych elementów. Dzieci z pięknych ilustracji dowiedzą się, jak rozpoczyna się budowa, jakich sprzętów należy użyć i co właściwie robią. Styczeń, Luty czy Lipiec, plac budowy tętni życiem, które wchłonie nas bez reszty. Parkingowa 8 stanie się naszym domem na długi czas. To właśnie tam powstaje od podstaw piętrowy garaż ze stacją obsługi. Czy uda się go zbudować w rok?Rok na placu budowy to mnóstwo postaci, które rozbudzą dziecięcą wyobraźnię. Mini Koparka, Spychacz, a może Dźwig skradnie ich uwagę na dłużej. Pewne jest, że każde sięgnięcie po tę książkę, to zupełnie nowa przygoda, podczas której odkrywamy coś nowego. Mały czytelnik będzie mógł zachwycać się paletą barw, mnogością ciekawych postaci stworzonych niezwykle lekką i przyjemną dla oka kreską. Duży czytelnik nie zauważy upływającego czasu, gdy oczy kąpać się będą w pięknych obrazach, a radość dzieci podkreślona zostanie błyskiem w ich oczach, gdy odkryją nowy element.Podsumowanie
Rok na placu budowy to kolejna udana część serii, która bez względu na wiek przyciągnie każdego. Brak tekstu nie przeszkadza w odkrywaniu i poznawaniu świata, który na naszych oczach wciąż ewoluuje. To świetna alternatywa, gdy nie można każdego dnia wybrać się na spacer i z bliska poznawać tak specyficznych miejsc, jak plac budowy. Dzięki wytrzymałości i formatowi, który gwarantuje przejrzystość każdej najmniejszej postaci, książki z tej serii mogą rosnąć wraz z dzieckiem. Świetne na prezent i jako drzwi do poznawania świata, który, choć wciąż się zmienia, potrafi nas zadziwić.

Mara Daft

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT