Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

2.10.2016, 14:27
  • Autor Jennifer Lynn Barnes
  • Tłumaczenie Piotr Zawada
  • Liczba stron 384
  • Data premiery 2016-09-14

OCENA

Naznaczeni. Tom 2. Mroczna strona

Naznaczeni. Tom 2. Mroczna strona

"Żadne z nas nie miało normalnego dzieciństwa. Inaczej nie bylibyśmy Naznaczeni."


Cassie ma 17 lat i niezwykły talent do wnikania w ludzkie umysły. Dzięki niemu dołączyła do elitarnego programu FBI, gdzie wraz z czwórką pozostałych uczestników rozwiązuje sprawy kryminalne z przeszłości. Michael odczytuje emocje z twarzy równie łatwo, jak reszta ludzi czyta nagłówki w gazetach. Sloane potrafi analizować dane lepiej niż niejeden komputer. Lia to chodzący wykrywacz kłamstw a Dean rozumie morderców lepiej niż ktokolwiek inny. Ale kiedy dochodzi do kolejnej zbrodni, chłopak nie chce mieć ze sprawą nic wspólnego. Morderca traktuje swoje ofiary w taki sposób, jak robił to kiedyś ojciec Deana? Zaczyna się śmiertelna gra. Czy Cassie uda się pomóc chłopakowi? Czy uczucie, które się między nimi pojawia nie skomplikuje sprawy? Czy Naznaczonym uda się uciec przed psychopatycznym mordercą?


Drugi tom przygód Naznaczonych to błyskotliwy thriller, który wciąga od pierwszych stron. Nie zaśniesz, zanim nie przeczytasz do końca.

RECENZJA

Pierwszą część "Naznaczonych" czytałam w wakacje i już wtedy wywarła ona na mnie duże wrażenie. A teraz, po przeczytaniu drugiej części, przekonałam się, jak bardzo się myliłam. Te książki są fenomenalne. Dla mnie, jako dla wielbicielki seriali kryminalnych, powieści autorstwa Jennifer Lynn Barnes są spełnieniem marzeń. "Mroczna strona" okazała się o niebo lepsza niż pierwsza część. Teraz, gdy nie trzeba poznawać całej historii i samych Naznaczonych, można skupić się na innych rzeczach. Historia jest jeszcze bardziej wciągająca, a towarzyszący temu dreszczyk emocji pojawia się jeszcze częściej.


Opowieść, na której tym razem skupiła się autorka jest jeszcze bardziej przerażająca, ze względu na to, że ma bezpośredni związek z jednym z Naznaczonych. Akcja jest intrygująca, nie pozwalająca na choćby chwilę wytchnienia. Ciągle pojawiają się nowe zagadki do rozwiązania przez Czytelnika. A do tego jest to opisane w niezwykle obrazowy sposób, pozwalający skupić się na najmniejszych i niby nic nie znaczących szczegółach. A Jennifer znów nas zaskoczy.


Pojawia się tutaj nowa postać, detektyw Sterling. Jest to silna kobieta, jednak odniosłam wrażenie, że ma małą obsesję na punkcie rządzenia. Niekiedy mnie denerwowała, chociaż im dalej, tym bardziej ją lubiłam. Główna bohaterka nie zmieniła się za bardzo. Dalej jest tą samą Cassie, która mi się spodobała. Lia zaś jest jeszcze bardziej denerwująca i naprawdę nie jestem w stanie być chociażby neutralnie do niej nastawiona. Jeśli chodzi o Deana i Michaela, to polubiłam ich bardziej niż w poprzedniej części. Kolejny dowód na to, że są to świetnie wykreowane postacie.


Tak jak mówiłam, "Mroczna strona" jest dużo lepsza niż pierwsza część. Mocniej zaangażowałam się w rozwiązywanie zagadek pojawiających się na drodze Naznaczonych. Czytałam z zapartym tchem, niecierpliwie oczekując dalszych wydarzeń. Zapewniam was, że jest to jedyna z tych powieści, która bez problemu podniesie wasz poziom adrenaliny. Jennifer Lynn Barnes pokazała, na co ją stać. Wydaje mi się, że następna część okaże się bardziej piorunująca. Nie mogę się jej doczekać!


Daria Dec

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT