Taniej, ale czy lepiej?

30 października 2013, 10:26,
Taniej, ale czy lepiej?
Z psychologicznego punktu widzenia, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci. Sprawiają, że najmłodsi nie tylko odkrywają oraz rozwijają swoje pasje, ale także poznają rówieśników i uczą się funkcjonowania w grupie. W porannym programie ?Dzień Dobry TVN?, aktorki: Katarzyna Bujakiewicz oraz Magdalena Schejbal opowiedziały o swoich obawach związanych z ograniczeniem zajęć dodatkowych dla dzieci oraz jego skutkami.

Zamiast łączyć - jeszcze bardziej dzieli

Podobna sytuacja jak w przedszkolach ma miejsce na każdym etapie edukacji: w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i technikach. Tym, co dzieli rodziców jest wysoka cena zajęć dodatkowych, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dyrektorzy placówek oświatowych nie chcąc pogłębiać różnic i wprowadzać niepotrzebnych podziałów na uczniów których stać na opłacanie zajęć oraz tych, którzy nie mają na to pieniędzy, decydują się najczęściej na wprowadzenie tylko zajęć wyrównawczych. Tym samym uzdolniona młodzież nie ma miejsca, w którym mogłaby rozwijać swoje pasje. Dlatego też, tak ważną role spełniają różnego rodzaju fundacje, które poprzez swoją działalność pomagają młodym talentom.

Fundacje na pomoc!

Jedną z takich organizacji jest Fundacja "Wawel z Rodziną". Jej misją jest pomoc edukacyjna, która polega na organizowaniu dodatkowych zajęć, w szczególności dla dzieci z ubogich rodzin, bądź tych przebywających w placówkach opiekuńczo -  wychowawczych.  

- Często podkreślam fakt, że nasza Fundacja wspiera dzieci w dążeniu do spełnienia marzeń, daje "wędkę", czyli możliwości , które są narzędziem do wejścia w dorosłość. Jeżeli widzimy u jakiegoś młodego człowieka pasję do tańca, matematyki czy też innej dziedziny, nie ważne jakiej, to robimy co w naszej mocy, aby pomóc mu iść właśnie tą ścieżką. Poprzez finansowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, chcemy dać im możliwość rozwijania talentów. - komentuje Prezes Fundacji "Wawel z Rodziną" Tomasz Schimscheiner.

Fundacja "Wawel z Rodziną" działa na terenie całej Polski, wpierając dzieci w ich rozwoju edukacyjnym organizując zajęcia dodatkowe, wyrównawcze oraz dając szansę na pogłębienie wiedzy, przez rozszerzenie podstawy programowej. Obecnie opieką w Fundacji objętych jest 600 uczniów w ramach projektu "Masz Szansę", z różnych szkół na terenie Polski. Placówki opiekuńczo-wychowawcze, szkoły oraz osoby prywatne mogą zgłaszać się do Fundacji z prośbą o wsparcie w ramach programu "Masz Szansę".  Zachęcamy do kontaktu i współpracy inne organizacje, które prowadzą podobną działalność charytatywną. 

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT