Gorzkie Żale Dzieciom - cały dzień zabaw edukacyjnych

12 marca 2014, 21:30,
Gorzkie Żale Dzieciom - cały dzień zabaw edukacyjnych
Jeśli pogoda dopisze dzieciaki opanują nie tylko przestrzenie zamknięte, ale również podwórko przy ul. Foksal 11. Zapraszamy w sobotę, 12 kwietnia, w godzinach 11:00-18:00. Uwaga: na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Jednak spora ich część jest otwarta dla wszystkich. Rodziców oczywiście zapraszamy również, na pewno będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności artystyczne.

Z zajęć otwartych zaplanowaliśmy - inspirowane polskimi tradycjami wielkopostnymi i wielkanocnymi - warsztaty muzyczne i plastyczne. Wśród atrakcji czekających na naszych małych gości znajdzie się m.in.: malowanie pisanek, tworzenie palemek, współtworzenie instalacji artystycznej. Artyści plastycy z Fundacji Atelier  zabiorą chętne dzieci na specjalny plener malarski. Plener potrwa w godzinach 15:00-18:00. Na zajęcia otwarte nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.
Zachęcamy do zapisywania się na wyjątkowe zajęcia edukacyjne z grupą Archidzieciaki pt. "PO DWU STRONACH BRAMY, CZYLI ARCHITEKTURA I PUSTKA". W ramach warsztatów dzieci pogłębią swoja wiedzę architektoniczną. Czy architektura miejsca wpływa na nasze myśli i odczucia? Jakie warunki przestrzenne sprawiają, że możemy się swobodnie odprężyć, a co mobilizuje nas do aktywności? O zagadkach odczuwania przestrzeni, momencie przejścia z obszernego w ciasne, "efekcie bramy" i innych fenomenach miejsc będziemy rozmawiać na kolejnych warsztatach architektonicznych Archidzieciaki. Pośród opustoszałego krajobrazu pustynnego zbudujemy bramę do Jerozolimy - tętniącego życiem miasta -mówi Zofia Orłowska organizatorka Festiwalu Gorzkie Żale z Centrum Myśli Jana Pawła II.

FORMA
Warsztaty mają formę zajęć zamkniętych prowadzonych według ustalonego scenariusza, ze stałym zaangażowaniem prowadzących. Przeprowadzane dla określonej ilości uczestników i osiągające wyrazisty efekt w postaci skończonego zadania budowlanego. Na warsztaty składają się: edukacyjna prezentacja, grupowe zadanie projektowo-budowlane, indywidualne zadania projektowo-budowlane oraz podsumowanie.
Grupa liczyć będzie do 30 uczestników. Zajęcia potrwają 2,5 godziny. Dzieci będą pod opieką 3 doświadczonych prowadzących. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

O ARCHIDZIECIAKACH
Razem z dziećmi wspólnie odkrywamy świat zbudowany i poszukujemy piękna kryjącego się w przestrzeni. Obserwujemy, jak działa miasto, jak żyją jego mieszkańcy i czego potrzebują, aby się w nim dobrze czuć. Próbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: "dlaczego?", "po co?" i "jak?". Naszym celem jest pozwolić dzieciom, by poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Chcemy rozbudzić w nich wrażliwość na problemy przestrzenne i nauczyć jak kreatywnie je rozwiązywać, tak, by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie. Kładziemy nacisk na przestrzenny charakter zajęć i budowanie w dużej skali. Przy pomocy prostych materiałów uczymy się projektować, konstruować i budować.
Kiedy: 12.04 (sobota) , godz. 11:00-18:00
Gdzie: ul. Foksal 11
Wstęp wolny, na warsztaty architektoniczne "PO DWU STRONACH BRAMY, CZYLI ARCHITEKTURA I PUSTKA" należy zapisywać się od 20 marca wysyłając maila na adres: archidzieciaki@gmail.com.

Spotkanie "Gorzkie Żale Dzieciom" odbędzie się w ramach Festiwalu Gorzkie Żale, który już 6. raz zagości w Warszawie. Festiwal wyrósł z tradycji teatralnej i w tym roku nie zawiedziemy fanów teatru. Powstaje właśnie specjalny program 7 spotkań teatralnych o charakterze eksperymentu, gdzie polscy aktorzy wraz z pisarzami zmierzą się z 7 Grzechami Głównymi. Bardzo osobiste spektakle powstaną pod okiem naszego Dyrektora Artystycznego Redbada Klijnstry. A udział w nich wezmą: aktorzy - Katarzyna Herman, Stanisława Celińska, Ewa Dałkowska, Zdzisław Wardejn, Magdaleka Kuta oraz Maciej Kowalik oraz pisarze - Ernest Bryll, Antoni Libera, Marek Kochan, Tomasz Man, Wojciech Tomczyk.
Ponadto w programie: koncerty, m.in. koncert Ewy Bem, która wraz z Andrzejem Jagodzińskim podejmie się przygotowania pieśni pasyjnych w jazzowych aranżacjach, "Gorzkie Żale Dzieciom", czyli cały dzień poświęcony zabawom edukacyjnym oraz debaty i spotkania. 
Wyjątkowym wydarzeniem będą Wielkopostne Spotkania Kulinarne, podczas których grupa  zaproszonych osób potrafiących i lubiących gotować, wśród których są również osoby znane z tego, że na co dzień, promują, lepszą jakość życia, w szczególności żywienia, ugotują kilka prostych dań dla grupy około 80 osób - widzów. W trakcie gotowania każda osoba z grupy gotujących, opowiada jedną swoją lub usłyszaną historię związaną z tematami wielkopostnymi. Spotkanie zakończy się wspólnym posiłkiem przy kilku dużych stołach.

Festiwal Gorzkie Żale odbywa się od 2008 r. w Warszawie. Jego współautorami byli Piotr Duda oraz Marek Pasieczny. Do tej pory w ramach festiwalu gościliśmy m.in.: Teatr DEREVO, Serge'a Merlin, Marcela Peresa oraz znakomite polskie teatry m.in.: Teatr  im. S. I. Witkiewicza z Zakopanego, Teatr STU z Krakowa, Scenę Plastyczną KUL Leszka Mądzika. W program "Gorzkich Żali" angażowani się co roku równiez polscy artyści, m.in.: Piotr Machalica, Agata Buzek, Mari Pakulnis oraz Maja Komorowska. Od początku organizatorem festiwalu było Centrum Myśli Jana Pawła II, które teraz kontynuuje oraz rozwija zainicjowany przez Piotra Dudę oraz Marka Pasiecznego projekt.

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT