Zawsze bądź sobą

18 lutego 2016, 12:03,
Zawsze bądź sobą
Wyobraźmy sobie środowisko szkolne. Przerwa, tłum, mnóstwo uczniów i uczennic. Po jednej stronie korytarza można zauważyć przekrzykujące się na zmianę "przyjaciółeczki". Każda z nich stara się udowodnić, że jej plotki są ciekawsze, a historie, które usłyszała gdzieś przez przypadek, na pewno mają drugie dno. Zaczyna się obgadywanie i wieszanie psów na osobach z ich środowiska. Często bywa tak, że na swoich wrogach nie zostawiają suchej nitki. Oczywiście, obiecują sobie, że ich rozmowy to tajemnica, nikomu nie powiedzą o nich nawet słowa. Co się stanie, gdy owe przyjaciółki za parę godzin się rozdzielą? Zazwyczaj dzieje się tak, że jedna dla drugiej staje się obojętna, a wszystkie ich sekrety diabli biorą. Stają się dla siebie złośliwe; spojrzenia, które na siebie rzucają, są pełne obojętności, gniewu i złości. Zaczynają się pełne okrucieństw słowa, które padają na zmianę, niby za plecami, tak żeby przypadkiem którakolwiek nie usłyszała, że jej najbliższa znajoma sprawia jej przykrość. Pozostaje pytanie: co one z tego mają, że zachowują się w tak dwulicowy sposób? Być może pewnego rodzaju osobistą satysfakcję, że utarły nosa i w tej wojnie starają się być lepsze. Albo po prostu takie już są i nie zdają sobie sprawy, że ich zachowanie nie jest do końca fair w stosunku do ludzi? Jak poradzić sobie z takimi osobami - i przede wszystkim, jak sprawić, że staniemy się na nie obojętni? Odpowiedź jest prosta. Trzeba po prostu nauczyć się żyć wśród takich ewenementów i pokazać im, że szczerość i bycie sobą to jedyne sensowne  rozwiązanie.

Podobne sytuacje nie zdarzają się przecież tylko w gronie nastolatków. Wiele razy słyszy się, że jedna z koleżanek z pracy - wydawałoby się nawet, że przyjaciółka - za naszymi plecami robi wszystko, by nam zaszkodzić i odebrać długo oczekiwany awans. Często też wśród znajomych pojawia się zazdrość. Niestety, nie każdy może mieć wszystko. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz" i że największy wpływ na to, co dzieje się w naszym życiu, mamy my sami. Dlatego tak ważne jest, by starać się poznawać ludzi, ich przyzwyczajenia, charaktery bardzo dokładnie, a następnie przewidzieć ich możliwe zachowanie z delikatnym wyczuciem i spokojem. Warto również pamiętać, że nie każdy jest zły, a na świecie są jeszcze prawdziwi i wspaniali ludzie. Być może minie trochę czasu, zanim ktoś taki pojawi się w naszym najbliższym otoczeniu, ale cierpliwość się opłaca. Kto wie czy wartościowy człowiek nie pokaże nam jeszcze więcej i nie sprawi, że staniemy się szczęśliwi w stu procentach? Czasem warto zaryzykować i poczekać na to, co ześle los. Jest to zdecydowanie lepsze, niż spotykanie się z zakłamanymi, dwulicowymi "przyjaciółmi".

Starajmy się więc czerpać z chwili jak najwięcej i przede wszystkim pamiętać, że jesteśmy indywidualnościami - drugiej takiej osoby nie ma. Pokazujmy każdemu, że każdy dzień może być piękny, jeśli się tego bardzo chce, a marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy nie przestaje się w nie wierzyć. Z takim nastawieniem będziemy w stanie przenosić góry, a żadne przykre słowa z ust plotkarzy nie sprawią, że przestaniemy doceniać wartość i największy dar, jakim jest życie.

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT