Andrew Lloyd Weber przedstawia muzykę do nowego spektaklu „Cinderella”

6 listopada 2020, 15:30,
Andrew Lloyd Weber przedstawia muzykę do nowego spektaklu „Cinderella”

Polydor Records ogłasza premierę ścieżki dźwiękowej do nowego musicalu Andrew Lloyd Webbera „Cinderella”. Pierwotnie spektakl miał zadebiutować w październiku 2020, jednak z wiadomych powodów, premiera została przesunięta.

Andrew Lloyd Webber wspomina: – 50 lat temu nikt nie chciał wystawić „Jesus Christ Superstar” na scenie, nikt nie chciał wyprodukować spektaklu, dlatego najpierw do sprzedaży trafiła ścieżka dźwiękowa. Dziwne, że pół wieku później historia się powtarza, a kompletny album „Cinderella” trafi do sklepów szybciej niż na scenę. Ponieważ nie możemy otwierać teatru, postanowiłem podzielić się muzyką z przedstawienia w ten sposób.
Nagrania rozpoczęły się w marcu 2020 w warunkach lockdownu – Andrew pracował z artystami zdalnie, a większość ścieżki dźwiękowej wyprodukował w domu. Gdy nagrania nabrały kształtu, prace można było przenieść do studia w Londynie.
Pierwszym singlem zapowiadającym album jest „Bad Cinderella” Carrie Hope Fletcher, która w „Cinderella” wciela się w tytułową rolę. Spektakl zadebiutuje na deskach West End w Londynie wiosną 2021. Singiel „Bad Cinderella” pojawił się w serwisach cyfrowych 30 października.
„Bad Cinderella” to pierwszy premierowy materiał legendarnego kompozytora od pięciu lat, czyli od premiery „School of Rock The Musical” w 2105. W międzyczasie Andrew Lloyd Webber wydał też składankę „Unmasked: The Platinum Collection” z gościnnym udziałem takich gwiazd jak Lana Del Rey, Beyoncé, Gregory Porter, Barbara Streisand, Michael Ball i wielu innych.
Premiera „Cinderella” zaplanowana jest na 19 maja 2021 w Gillian Lynne Theatre, a pierwsze spektakle odbywać się będą od 30 kwietnia 2021. Więcej informacji na stronie www.andrewlloydwebberscinderella.com 
Produkcja jest zupełnie nowym spojrzeniem na klasyczną bajkę, opartym na pomyśle Emerald Fennell, nominowanej do Emmy głównej scenarzystki drugiego sezonu „Obsesji Eve”. Najnowszy film Fennell to „Obiecująca. Młoda. Kobieta” z Carey Mulligan w roli głównej. Emerald Fennell również udziela się aktorsko – możemy oglądać ją m.in. w serialu „The Crown” w roli Camilli Parker Bowles.
Carrie Hope Fletcher, odtwórczyni roli Kopciuszka, to aktorka filmowa, teatralna oraz autorka książek i gwiazda mediów społecznościowych. W roli macochy w spektaklu „Cinderella” zobaczymy Victorię Hamilton-Barritt. Więcej informacji o obsadzie wkrótce.

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT