Finał 11. edycji Bazgroła przesunięty na 2021 rok!

9 listopada 2020, 00:31,
Finał 11. edycji Bazgroła przesunięty na 2021 rok!

Wirus COVID-19 wywołał spore spustoszenie na całym świecie. Ten mały skurczybyk wpłynął negatywnie praktycznie na wszystkie dziedziny naszego życia, w tym i na kulturę. Niestety dotknął również nasz konkurs - 11. edycję Bazgroła.

Kiedy na początku roku podjęto decyzję o odwołaniu Warszawskich Targów Książki, na których od kilku lat odbywa się finał Bazgroła, zastanawialiśmy się czy w ogóle nie odwołać akcji (i toi by była chyba najrozsądniejsza decyzja). Łudziliśmy się jednak, że uda się "przytulić" nasz konkurs do zapowiadanej po wakacjach imprezy zastępczej. Przesunęliśmy więc lekko termin nadsyłania prac i czekaliśmy na oficjalny komunikat ze strony organizatorów. Po drodze okazało się jednak, że Murator Expo rozstał się z Targami Książki, imprezy zastępczej więc nie będzie, a my pozostaliśmy z ręką w nocniku. Dobra, pomyśleliśmy, będą Targi Książki w Krakowie! Targi odwołano. Postanowiliśmy zorganizować finał w internecie, ale wtedy przyszła druga fala pandemii i wykruszyło nam trochę składu jurorskiego. Co w tym wypadku zrobić? Znowu przesunąć termin, tym razem na grudzień? Doszliśmy do wniosku, że nie ma to większego sensu, bo przecież na początku 2021 roku wypadałoby ogłosić kolejną edycję. I tak zapadła decyzja, że nie będziemy przesuwać terminu ogłoszenia wyników o kolejny tydzień czy dwa lub odwoływać finału, tylko przesuniemy go już na przyszły rok. 

Wiele osób się zmartwi, wiele wkurzy (szczególnie ci, którzy wysyłali prace tuż po ogłoszeniu startu 11. edycji, czyli na początku roku), ale nie my  w tym roku rozstawiamy figury na szachownicy. Wypada włączyć się do gry i spróbować choćby zagrać na remis. Wbrew pozorom trochę na tym przeciąganiu zyskujemy

Po pierwsze spokój. Pomni tegorocznych doświadczeń jesteśmy w stanie lepiej się przygotować i wziąć pod uwagę wszelkie problemy, do których nie byliśmy kompletnie przygotowani. Ale kto był?

Po drugie zyskamy czas na większą promocję konkursu za pośrednictwem odświeżonego portalu Papierowy Pies, profili na portalach społecznościowych, które wreszcie uruchomiliśmy i patronów medialnych, tych co już są i tych, których dopiero pozyskamy. Może podniesiemy trochę frekwencję, bo ta po zaknięciu szkół lekko siadła.

Po trzecie - postaramy się pozyskać nowych sponsorów, żeby zrekompensować wszystkim czas oczekiwania na wyniki.

Na razie wstępnie wyznaczyliśmy termin nadsyłania prac na 31 marca 2021 roku, ale radzimy mocno  się do niej nie przywiązywać, okazać się bowiem może, że dokonamy jeszcze jej korekty (zwłąszcza jeśli zechcemy zorganizować finał na jakiejś imprezie, a życie pokazuje, że te również nie są 100-procentowo pewne).

Na pewno jednak postaramy się zamknąć 11. edycję w 2021 roku – kolejnych przesunięć rocznych nie przewidujemy!

Więcej informacji podamy w kolejnych komunikatach.

Pozdrawiamy
Organizatorzy bazgrołowego bałaganu!

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT