Teatr Małego Widza kończy 10 lat!

5 maja 2021, 14:52,
Teatr Małego Widza kończy 10 lat!

Premiera płyty „Kosmos”, wielki urodzinowy koncert online, wydawnictwa książkowe i cyfrowe, audiobooki, słuchowiska i zabawy edukacyjne w formie filmowej. To i wiele, wiele więcej wydarzy się jeszcze w tym roku w Teatrze Małego Widza.

10 lat temu, w kwietniu narodził się Teatr Małego Widza. Marzyły nam się huczne obchody tego wyjątkowego jubileuszu i będą huczne. Na przekór wszystkiemu! To nic, że jest pod wiatr i pod górkę, że piasek w oczy, i że już sami nie wiemy, kiedy jesteśmy zamknięci, a kiedy otwarci. Będziemy świętować! Nie miesiąc, nie dwa, ale przez cały rok – opowiada Agnieszka Czekierda, Założycielka
i Dyrektor Artystyczna TMW.

Świętowanie urodzin TMW rozpoczyna od premiery płyty „Kosmos”. To „crème de la crème” muzycznych wydawnictw TMW, ponieważ płyta jest bardzo obszerna, bogata i różnorodna, a w jej nagraniach wzięli udział wszyscy muzycy TMW. „Kosmos” to 16 utworów, 8 muzyków, 6 różnych wokalistów i 6 różnych kompozytorów.

„Kosmos” jest jak muzyczny pejzaż wszechświata – to absolutnie niezwykła podróż przez odległe galaktyki. Ten album jest jak powieść szkatułkowa. Przenikanie się świata popu z muzyką etno i folkiem, częste zmiany tempa, rytmu i dynamiki powodują, że ta płyta jest wielopoziomowa i zaskakująca. Dopiero po odsłuchaniu wszystkich utworów wyłania się pełen obraz kosmosu. Naszego kosmosu. Kosmosu TMW – dopowiada Agnieszka Czekierda.

Producentem płyty jest Tomasz „Harry” Waldowski wybitny muzyk – multiinstrumentalista o niebywałej wyobraźni muzycznej, zaaranżował i wykonał wszystkie partie perkusyjne oraz wspólnie z Izą Lamik pokolorował ten album „gwiezdnym pyłem”. Płyta „Kosmos” to studyjny zapis utworów skomponowanych do kultowej już instalacji teatralnej pod tym samym tytułem, którą od premiery w maju 2019 roku zagrano 480 razy dla blisko 20 tysięcy osób.

7 maja (w Dzień Kosmosu) odbędzie się wielki urodzinowy koncert online promujący album KOSMOS – i tu uwaga- przekornie i przewrotnie, będzie to wieczorny koncert dla dorosłych. Nadawany będzie oczywiście z „Kosmosu”, czyli z samego epicentrum nieważkości przy ulicy Bednarskiej. W koncercie wezmą udział nie tylko wszyscy muzycy TMW, ale również cały zespół artystyczny teatru. Usłyszymy najpiękniejsze utwory z najnowszej kosmicznej płyty.

Natomiast 1 czerwca (Dzień Dziecka) ukaże się aktywnościowa książka dla dzieci, do kreatywnych działań, z KOSMOSEM w roli głównej. Książka, która zaprasza do twórczej odwagi i zabawy w sztukę, do projektowania, bazgrania, malowania, wyklejania i wycinania. Układ słoneczny wprawdzie może ulec zmianie, ale kto powiedział, że nie można go zaprojektować od początku.

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA
Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu
i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych. Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców i starszych dzieci.
TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 osób – wyjątkowych ludzi, artystów, muzyków, koordynatorów i organizatorów. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi – nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.
TMW W LICZBACH:
10 lat – ponad 20 premier, 6 tysięcy spektakli i ponad 250 tysięcy widzów!

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT