Zapowiedzi wydawnicze Prosie Bardzo

5 maja 2021, 15:17,
Zapowiedzi wydawnicze Prosie Bardzo

Osoby śledzące informacje o wydawnictwie Prosie Bardzo poznały już kilku współpracujących z nim ilustratorów i pisarzy, pora więc napisać co nieco o naszych najbliższych planach wydawniczych. Wypadałoby, co nie?

Niestety z podjęciem działań musieliśmy nieco poczekać, Dlaczego? Już wyjaśniamy! Otóż Prosie Bradzo podpięte jest pod fundację Narysuj Mi Baranka, a tego typu organizacje czekają na wpis do KRS znaaaaacznie dłużej. Na to w prawie zapisane przeciągnięcie nałożyła się dodatkowo pandemia i okazało się, że żeby dostać odpowiedni wpisa uprawniający nas do rozpoczęcia działalności musieliśmy czekać aż sześć miesięcy. A bez tego niestety nic nie można było zrobić - ani konta w banku założyć, ani podpisać umowy z autorami, ani ustawić form sprzedaży książek ze strony wydawnictwa czy aukcji na rzecz fundacji. Ale po blisko półrocznym kręceniu palcem w bucie (na to nie musieliśmy mieć zgodny odpowiedniej instytucji) doczekaliśmy się! Mamy wpis i nie zawahamy się go użyć. 

Do roboty wzięliśmy się bardzo energicznie. Efekty już widać! Z dnia na dzień powiększa się grono pisarzy i ilustratorów współpracujących z naszym wydawnictwem. To z nimi pracować będziemy przez najbliższe miesiące, to ich dzieła sygnować będziemy różowym prosiaczkiem!

Już w majuu ukaże się zbiór opowiadań połączony ze wstępem do większej przygody "Michaśek i inne psipadki" (kontunuacją będzie wydany jeszcze w tym roku zbiór opowiadań "Michaśek i sęs życia" oraz "Lewa strona dziury"). Tekst i ilustracje - Grzegorz Raczek. W tym roku planujemy wydać jeszcze dwie pozycje tego autora: "21/3" i "Poko-Poko". Więcej informacji już wkrótce.

Również w kwietniu lub maju ukaże się zbiór wierszyków "Rymowany zwierzyniec" Beaty Jaczewskiej i bajka Izabeli Michty "Prawdziwy skarb" (ta druga autorka pojawi się z jeszcze jedną książeczką, ale o niej już wkrótce). Niedługo potem pojawi się w naszej ofercie pozycja autorstwa Romualda Pawlaka oraz Jakuba Porady.

Jeszcze przed wakacjami chcielibyśmy zapoczątkować serię "Kabareciarze dzieciom", w której jako autorzy (pisarze i ilustratorzy) zaprezentują się przedstawiciele polskiej sceny kabaretowej. Na pierszy ogień pójdzie Szymon Jachimek (były kabaret Limo), a nieco później Toamsz Piotr Nowaczyk (kabaret Czesuaf), Michał Pałubski (Formacja Chatelet) i... o tym dowiecie się z późniejszych komunikatów, bo w odwodzie mamy jeszcze dwa nazwiska, a próbujemy nawiązać kontakt z kolejnymi satyrykami.

Oczywiście cały czas czytamy nadesłane propozycje wydawnicze więc już wkrótce nasza lista może się nieco wydłużyć. Ba, na pewno się wydłuży, bowiem już rozpoczęliśmy ożywioną dyskusję z dwiema autorkami (ich nazwiska podamy na dniach).

W dniach 9-12 września 2021 roku planowane są Warszawskie Targi Książki. Na razie niepewnie, ale z każdym dniem coraz śmielej przebąkiwać będziemy o chęci uczestnictwa wydawnictwa w tym wydarzeniu. Wiamomo, my też chcielibyśmy przedstawić swoją ofertę i autorów. Na razie ciężko pracujemy i obserwujemy sytuację - czas pandemii pokazał, że różnie może być.

I na koniec jeszcze jedna informacja. Jakiś czas temu wspominaliśmy o ewentualnym wydaniu książki o 11 latach organizowanego przez nasz portal Papierowy Pies konkursu Bazgroł. Nie zarzucamy tych planów, a nawet chcemy je rozszerzyć - to znaczy dodajemy do listy nagród tej akcji możliwość wydania najlepszej pracy!

Jak widzicie, plany takie, że mucha nie siada!

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT