Na świecie jest wiele tajemnic. Jedne większe prowadzące nas do skarbów, inne mniejsze odkrywane z wiekiem. Wszystkie są równie fascynujące i zasługują na historię skradającą naszą uwagę choć przez chwilę.
Każdy mały odkrywca dorasta do tego, by poznać, jak działa jego ciało. Nagle ciekawość nie ma granic, a pytania stają się coraz to dokładniejsze i sięgają niezwykle głęboko. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała przychodzi nam z pomocą i odpowiedziami na to, co brzmi nam gdzieś w środku, a niezwykłych dźwięków jest sporo.
Codziennie mówimy, oddychamy, śmiejemy się i płaczemy, a to tylko kilka z dźwięków, które wydaje nasze ciało. Skąd się biorą i co oznaczają? Z pewnością dowiemy się tego z kart tej pięknie wydanej książeczki. Twarda oprawa, mocniejsze strony i masa barw, które przykują wzrok małego ciekawskiego brzdąca to podstawa dobrej książeczki. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała to nie tylko ciekawa i dość prosta kreska, ale także zbilansowana wiedza na temat tego, jak działa ludzkie ciało.
Maluch z lektury dowie się, skąd się biorą bąki, jak to właściwie się dzieje, że kichamy czy bekamy i jak właściwie dopada nas czkawka. Na szczęście jest tu mnóstwo ciekawostek, które dotyczą zarówno ludzi, jak i zwierząt. Takim sposobem nasze pociechy poznają różnice i podobieństwa między nami i zwierzętami. Temat wszelkich dźwięków został obszernie opisany i usystematyzowany.
Każda rozkładówka omawia inne zagadnienie i w czytelny sposób przedstawia te mniej lub bardziej znane fakty. Kto puszcza najwięcej bąków, a czyje są łatwopalnym gazem? Jak to się dzieje, że każdy człowiek ma inny głos, a kaszel pojawia się tak nagle?
Od chrapania po bicie serca, świat dziwnych odgłosów z naszego wnętrza przestanie być tajemnicą.
Krótkie hasła, łatwo przyswajalny język i ogrom faktów, które nie przytłoczą małego odbiorcy, a tylko wzmogą chęć zadawania pytań. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała sprawdza się świetnie w walce z ciągłym pytaniem, skąd się bierze kaszel, katar, śmiech czy czkawka i czy to bulgotanie w brzuchu to kosmita. Tematyka jest dość obszerna i przedstawiona adekwatnie do wieku odbiorców książeczki. Tworzy świetną podstawę do rozmów o ciele i otaczającym nas świecie. Urzekła nas mnogość jakże wciągających faktów i ogromna dawka humoru. Nie będziecie w stanie powstrzymać uśmiechu.

Rodzic musi zmagać się z wieloma pytaniami, a to jedna z tych pozycji, które nie tylko wspomogą ten proces, ale i sprawią, że zdobywanie wiedzy o tym, dlaczego łzy są słone i czemu z wiekiem tracimy wesołość, będą czystą przyjemnością. Dla mnie jako rodzica ważne jest, by dziecko samo dopytywało i naukę traktowało jak coś dobrego, fascynującego i przyjemnego. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała spełnia każdy z tych warunków.
Marta Daft