Będzie aktorski "Tintin"

17 października 2020, 16:50,
Będzie aktorski

Trwają przygotowania do realizacji nowego filmu o przygodach Tintina. Niestety nie chodzi tu o jedną z dwóch zapowiadanych kontynuacji widowiska Stevena Spielberga. Nowy obraz planowany jest jako film aktorski i realizowany jest we Francji.

Za reżyserię odpowiadać będzie ceniony na świecie artysta Patrice Leconte, autor takich obrazów jak: "Śmieszność", "Człowiek z pociągu" czy "Bliscy nieznajomi". Całość bazować będzie na 21. tomie komiksowej serii wydanym w Polsce pod tytułem "Klejnoty Bianki Castafiore".

Do Ksieżymłyna przyjeżdża, a właściwie bezczelnie się wprasza, znana włoska śpiewaczka operowa i znajoma Kapitana Baryłki Bianka Castafiore wraz ze swoją świtą i bezcennymi klejnotami. Kapitan podczas próby ucieczki przed Bianką spada ze schodów i doznaje poważnego zwichnięcia nogi, przez co zostaje na dobre uziemiony w zamku i skazany na wysłuchiwanie popisów wokalnych śpiewaczki oraz na towarzystwo wyjątkowo złośliwej papugi, którą otrzymał w podarunku. Nie mija wiele czasu, jak błyskotki śpiewaczki giną. Bianka jest zrozpaczona. Czy złodziejem jest ktoś z cygańskiego taboru, który zatrzymał się nad rzeką nieopodal zamku, czy garderobiana i akompaniator śpiewaczki, a może tajemniczy mężczyzna pałętający się po zamkowych włościach? Podejrzanych jest wielu, a Tintin znów musi pobawić się w detektywa i rozwiązać zagadkę. [notka wydawcy]

W wywiadzie udzielonym "Le Figaro" reżyser ujawnił, że wybrał już odtwórców ról kapitana Baryłki i Bianki. Niestety nie ujawnił tożsamości aktorów.

Na razie nie wiadomo, kiedy Leconte wejdzie na plan. Póki co ma do skończenia "Maigret et la jeune morte", czyli ekranizację "Maigreta i trupa młodej kobiety" Georgesa Simenona.

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT