Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

19.10.2020, 00:54
  • Autor Colleen Houck
  • Wydawnictwo We need YA
  • Data wydania 2019-04-24
  • Liczba stron 484
  • ISBN 9788379761111
  • Tłumacz Andrzej Goździkowski

OCENA

Strażnicy gwiazd. Tom 2. Odrodzeni

Strażnicy gwiazd. Tom 2. Odrodzeni

Poznaj bestsellerową serię "Strażnicy gwiazd" jednej z najpopularniejszych autorek powieści young adult! Wkrocz do świata niezwykłej egipskiej mitologii! 

Lily Young myślała, że podróżowanie po całym świecie z przebudzonym po tysiącleciach księciem było wielką przygodą. Nie wiedziała jednak, że wyprawa życia dopiero przed nią? 

Kiedy Amon i Lily zostają tragicznie rozdzieleni, książę przenosi się do świata Niderlandów nazywanego przez zwykłych ludzi piekłem. Zrozpaczony utratą swojej prawdziwej miłości woli cierpieć w agonii, niż wypełnić swój obowiązek ochrony ludzkości. Tymczasem załamana dziewczyna szuka schronienia na farmie swojej babci. Mimo próby odcięcia się od świata, nieustannie śni koszmary o nieprzemijającym cierpieniu ukochanego.
Przed odejściem chłopak podarował Lily coś wyjątkowego - przedmiot, który łączy tę dwójkę, mimo że dzielą ich światy. Teraz Lily musi użyć starożytnego narzędzia, aby uwolnić Amona oraz ocalić ludzkość przed ciemnością i kompletnym chaosem. Nie zawaha się zrobić tego, co konieczne, żeby osiągnąć swój cel.

RECENZJA

Spodobał się wam klimat starożytnego Egiptu we współczesności? Nie dość wam przygód i podróży w czasie i przestrzeni? Jeśli tak, to z pewnością macie za sobą lekturę "Przebudzonych". W takim razie zapraszam na recenzję drugiego tomu.
 
Wycieczka na drugi koniec świata nie zakończyła się pomyślnie. Amon i Lily zostają oddzieleni, a egipski bóg zostaje strącony w miejsce, które najprościej określić piekłem. Czy ma zamiar dalej chronić ludzkość? Jakoś... nie ma nastroju. Cierpi również Lily i szukając schronienia udaje się na farmę swojej babci. Ale jak ma w tym wszystkim pomóc skarabeusz sercowy? Czy za jego pomocą Lily uda się uwolnić ukochanego?
 
Jeśli jeszcze nie czytaliście "Przebudzonych" to krok wstecz i wróćcie tu, jak już będziecie mieli tę książkę za sobą. "Odrodzeni?" to druga część i bezpośrednia kontynuacja wcześniejszej historii. Tak więc nie ma wyjścia, a kolejność chronologiczna jest bardziej, niż wskazana.
 
Tak jak i poprzednio, najmocniejszym elementem tej opowieści są nawiązania do egipskiej mitologii. Nie tylko ubarwiają historię, ale są jej esencją. Nie brakuje też faktów z zamierzchłych czasach. Wszystko to razem tworzy ciekawy klimat. Nie zapominajmy, że opowieść rozgrywa się we współczesności, co w połączeniu z dużą wiedzą autorki o starożytnym Egipcie daje nam książkę nietypową i pomysłową.
 
Sama opowieść jest ciekawa, widać, że autorka miała konkretną koncepcje na przebieg akcji. Niemniej nawet bardziej niż wcześniej da się wyczuć niepotrzebne wątki. Momentami fabuła za bardzo koncentrowała się na wątkach (nie wątku) miłosnych, tracąc na dynamice i pędzie.
 
W konsekwencji nie zawsze przemawiało do mnie zachowanie głównej bohaterki. Może miało to nadać całości rumieńców, ale w niektórych sytuacji nie wyglądała na kogoś zakochanego bez pamięci. Polubiłam za to innych bohaterów, zwłaszcza bogów, których postacie były ciekawe i oryginalne. Z pewnością nadały całej powieści charakteru.
 
"Odrodzeni" zostali napisani lekką i przystępnie. Książkę czyta się szybko i gdyby nie przedłużająca się wątki poboczne, to byłaby naprawdę dobra opowieść. W porównaniu do poprzedniego tomu, działo się mniej. Mam jednak nadzieję, że trzeci tom postawi na akcję, a jednocześnie nie straci klimatu.
 
Dominika Róg-Górecka

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT