Gry A-Z

OPIS PRODUKTU

22.10.2020, 22:28
  • Wydawca Nasza Księgarnia
  • Projektant  Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
  • Kategoria  2-9 lat
  • Wydanie 02.2020
  • Instrukcja po polsku
  • Ocena 10/10

OCENA

Pucio: Domino

Pucio: Domino

Puciowe domino to kolejna okazja do spotkania z ulubionym bohaterem najmłodszych! Pudełko zawiera 28 dwustronnych kartoników. Na jednej stronie znajdziemy prostsze domino obrazkowe dla młodszych dzieci (z podpisami, które mogą wesprzeć pierwsze kroki w nauce czytania), na drugiej zaś klasyczne (wspomagające ćwiczenie umiejętności liczenia) dla starszych.

Dzięki pięknym ilustracjom Joanny Kłos zabawka ucieszy każdego małego fana Pucia.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" i "Pucio uczy się mówić".

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

RECENZJA

Podejrzewam, że jeśli poznaliście już książeczki o Puciu, to tak jak my, nie poprzestaliście na jednej? „Pucio. Domino” to kolejna szansa na spotkanie z bohaterami książek Marty Galewskiej-Kustry oraz Joanny Kłos.

Domino można znaleźć w dowolnej wersji, sama na studiach uwielbiałam grać w wersję matematyczną ze znajomymi przez Internet, jednak za sprawą ulubionych bohaterów z książeczek, Pucia, Misi i Bobo, poznawanie zasad tej gry przez najmłodszych jest przyjemniejsze. Olga ma dwa lata, więc na razie nie kierujemy się instrukcją, tylko rozkładamy wszystkie karty, by było łatwiej znaleźć jej wybrane obrazki. Wybieram jedną kostkę domino, a potem szukamy, żeby dopasować od jednej lub drugiej strony. To nie tylko trening spostrzegawczości, ale także ćwiczenie dla małych rączek, żeby kolejną kostkę przyłożyć w odpowiednim miejscu.Gra przeznaczona jest dla dzieci od 2 do 9 lat, ale myślę, że nie ma potrzeby, by przejmować się metryczką. Mniejszym dzieciom na pewno spodoba się zabawa ulubionymi bohaterami. Dla dzieci, które już więcej rozumieją, gra jest w dwóch wersjach: z postaciami oraz klasyczna z kropkami. Dlatego to gra, która może zostać u nas na dłużej, zwłaszcza, że Wydawnictwo Nasza Księgarnia przyzwyczaiło już mnie, że mogę liczyć na dobrą jakość produktu. Podoba mi się fakt, że w opakowaniu nie ma folii, jest pudełko ze sznurkiem i figurką Pucia, a samo domino jest zawinięte w papier. Gra zawiera 28 dwustronnych kostek, wykonanych z grubego kartonu, dwustronnie oklejonego, także liczę na jego wytrzymałość. Do gry została dołączona instrukcja w języku polskim. Nie ukrywam, że pozwoliło mi to przypomnieć sobie zasady, które teoretycznie znają wszyscy, jednak nie zawsze ze szczegółami.„Pucio. Domino”, a także pozostałe gry z tej serii, jak na przykład „Pucio. Gdzie to położyć”, okazały się szczęśliwie czasochłonnym dla Olgi i niewymagającym dla mnie zajęciem. Niewielkich rozmiarów pudełko sprawdziło się nawet na krótkie wyjścia. Dla nas to przyjemny sposób na zabawę z dzieckiem, która dodatkowo rozwija. I przy okazji może stanowić wstęp do rozmów na temat tego, które przygody książkowego bohatera dziecko najbardziej pamięta (u nas zawsze przy Misi - była z ciocią w jeziorze i ciocię ugryzł rak!). Zdecydowanie polecamy, niezależnie od pogody.Jagoda Miśkiewicz-Kura

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT