Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

6.11.2020, 14:08
  • Autor Paulina Hendel
  • Kategorie Książki / fantastyka / horror, fantastyka grozy
  • Typ okładki okładka miękka
  • Wydawca Czwarta Strona
  • Wymiary 14.5x20.5
  • EAN 9788379769803
  • Ilość stron 448

OCENA

Trzynasty księżyc. Żniwiarz. Tom 3

Trzynasty księżyc. Żniwiarz. Tom 3

Uważaj! Nieumarli wracają. Ludziom i żniwiarzom zagraża jeszcze niebezpieczniejszy wróg, a Pierwszy zmienił zasady gry. Magda, Feliks i Mateusz stają przed nowymi wyzwaniami, groźniejszymi demonami i dylematem większym niż wszystkie razem do tej pory wzięte. Trzynasta pełnia jest coraz bliżej. Bestsellerowa seria „Żniwiarz” nie pozwoli Ci zaznać spokoju!

RECENZJA

To wciąż nie koniec! Nieumarli wracają, a żniwiarze będę mieli ręce pełne roboty. Na domiar złego Pierwszy zmienia zasady gry. Zabawa staje się coraz bardziej niebezpieczna. Tymczasem zbliża się trzynasta pełnia… Czy żniwiarzom uda się pokonać zagrożenie?

Cała seria zdobyła moje serce. Najbardziej spodobał mi się sam pomysł na cykl. Jeśli w książce wykorzystana jest mitologia słowiańska, to sięgam po nią bez zastanowienia. Tak było i tym razem. „Trzynasty księżyc” to tom trzeci, co do którego muszę powtórzyć to, co już wspominałam wcześniej. Owszem, słowiańskie wątki są, co więcej, nadają opowieści fajnego klimatu, ale… mogłoby być ich więcej. Książka skupia się na potworach oraz walce z nimi, i w zasadzie ignoruje inne aspekty wierzeń.

Dużym plusem trzeciego tomu jest poruszenie kwestii rodzinnych, wracamy do fajnych i sympatycznych wątków, a także postaci, które polubiliśmy z wcześniejszych części. Jeśli jakieś kwestie z dwóch wcześniejszych tomów spędzały wam sen z powiek, tym razem prawdopodobnie znajdziecie ich wyjaśnienie.

A co z miłością? Czy nasz bohaterka otworzy swoje serce? Cóż… przyzwyczailiśmy się, że fantastyka oferuje wiele romantycznych scen. Nie tym razem! W „Trzynastym księżycu” miłość odgrywa poboczną, wręcz marginalną rolę. Nie liczcie więc na love story w stylu „Szeptuchy”. Tutaj romantyczność jest bardzo nienachalna.

Sama akcja jest co do zasady wartka, ale… nie zawsze. Mam wrażenie, że nierówne tempo jest przypadłością całej serii, co nie zmienia faktu, że przez większość czasu książkę czytało mi się naprawdę dobrze, a zwroty akcji ciekawie ubarwiały fabułę. Z pewnością nie można narzekać na nudę!

Na końcu warto też wspomnieć o pięknej oprawie graficznej. Tutaj również dotyczy to całego cyklu. Niesamowita okładka świetnie oddaje klimat opowieści i nastraja czytelnika na przygodę w świecie pełnym niebezpieczeństw i potworów. Lubicie fantastykę? Koniecznie zainteresujcie się tym tytułem!

Dominika Róg-Górecka

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT