Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.09.2016, 22:23
  • Autor Margarett Borroughdame
  • Wydani e I, 2016, MBBooks, www.mbbooks.eu
  • Wymiar 200×200 mm, 36 stron,
  • oprawa twarda, tektura 2 mm,
  • okładka mat + lakier UV,
  • papier środka Amber Graphic 170,
  • cena okładkowa 25 zł.
  • wiek czytelnika 4-10 lat

OCENA

Wiosna Radosna

Wiosna Radosna

"Wiosna Radosna - album wierszy wiosennych dla dzieci" autorstwa Margarett Borroughdame to promienie pierwszego słonecznego dnia wiosny, to zapach odradzającej się po zimie natury, to kiełkujące ziarenka i wiosenna burza, to kolory, tulipany, magnolie, zieleń trawy i jak zawsze u Margarett Borroughdame lekkość, beztroska i poczucie humoru. W 15 wierszach autorka zwiewnie opisuje wszystko to co wiosna przynosi.

"Wiosna radosna" jest albumem z serii wierszy dla dzieci na cztery pory roku. Każdy album to 15 wierszy, w sumie 60, pokazujących uroki danej pory roku z punktu widzenia dziecka. W skład serii wchodzą: "Nie taka mroźna zima", "Wiosna radosna", "Rozkoszne lato", "Jesień plecień".

W książce "Wiosna radosna" autorka zwraca się do rodziców i do dzieci:

Drodzy rodzice!
Na żadną porę roku nie czekamy z tak wielkim utęsknieniem jak na wiosnę. Prawda? Czekamy i czekamy, czas nam się dłuży, narzekamy, że się spóźnia, aż nagle wybucha i przychodzi nieoczekiwanie, znienacka - tak jak w moich wierszach ?Wybuchowa wiosna? i ?Wiosna radosna?. Mam nadzieję, że  ten czas kiedy tak powolutku wiosna nadchodzi spędzicie z dziećmi wypatrując jej oznak. Będziecie razem oceniać zmiany w przyrodzie i chociażby w doniczkach zasadzicie ziarenka albo cebulki. Kiedy wykiełkują, będą i dla was, i dla dzieci wielkim źródłem radości! Poczytajcie im razem z dziećmi wiersze o wiośnie. Roślinki odwdzięczą się szybszym wzrostem, bo przecież będę "wyciągały ucho" ,aby lepiej usłyszeć wiersze z albumu "Wiosna radosna"!

Drogie dzieci!
Założę się, że pierwszego słonecznego dnia wiosny macie wielką ochotę położyć się na młodziutkiej, zieloniutkiej trawie i turlać się po niej i wdychać jej zapach! Tak pachnie odradzająca się po zimie natura! Wiosna jest piękna, radosna, zielona i kolorowa! Rano budzi nas śpiew ptaków, na drzewach rozwijają się listki, kiełkują roślinki, kwitną kwiaty. Aż chce się zatrzymać tę piękną naturę w rysunkach! Tulipany na okładkę "Wiosny radosnej" wykonała siedmioletnia Bianka, a jaskółkę dziewięcioletnia Ada. Zachęcam Was, abyście przysłali do mnie swoje rysunki do moich wierszy o wiośnie. Zamieszczę je na swojej stronie internetowej, by inne dzieci mogły się nimi również cieszyć. Szczegóły na: www.wiosnaradosna.pl oraz www.mbbooks.eu w zakładce "rysunki czytelników"."

Inni o albumie wierszy "Wiosna radosna"

"Aromatyczna mieszanka zapachu kwiatów, świeżo skoszonej trawy, powietrza po burzy, okraszona żółcią rzepaku, zielenią liści, bielą kwitnących jabłoni. Taka cudowna wiosna wyłania się z wierszy Margarett Borroughdame. Nic tylko wąchać, wdychać, podziwiać, oglądać..."
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak, Redaktor naczelna "Dzielnica Rodzica"

"Lekkie i rozbłyskujące tęczą barw jak bańki mydlane - wierszyki do zakochania się w wiośnie"
Magazyn i portal "Dziecko - Najlepsza Inwestycja"

"Feerię kolorów, smak truskawek, zapach burzy i błysk piorunów można poczuć czytając te wiersze. To lektura nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych tęskniących za beztroską i pełną radości wiosną z czasów dzieciństwa. Z tą książką wiosnę można mieć zawsze blisko siebie!"
Aneta Demianowicz, Redaktor naczelna "e-szkrab.pl"

"Album ?Wiosna radosna? to kolorowa, pozytywnie nastrajająca książka, pełna pogodnych wierszy, budząca radość życia wśród małych i dużych czytelników. Niemalże czuć tu zapach kwiatów, łąki, ziemi po wiosennym deszczu? Uroku książce dodają fotografie i rysunki pełne wiosennych barw. Warto ją mieć na swojej półce."
Magazyn i portal "Rozwiń Skrzydła"

"Oczekiwanie i raość, zimno i ciepło, 'kaloszowo' i 'sandałowo', słonecznie i śnieżnie. Wiosna to mozaika najróżniejszych stanów, wrażeń i emocji. Te wiosenną różnorodność i wielobarwność znajdziecie w tej książce.
Portal "Juniorowo"

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT