Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

20.11.2016, 14:42
  • Wydawnictwo Dragon
  • Autor Przemysław Liput
  • Rok wydania 2016-11
  • ISBN 978-83-7887-309-9
  • EAN 9788378873099
  • Ilość stron 16
  • Wymiary 220 x 295 x 12
  • Okładka Twarda

OCENA

Znajdż mnie

Znajdż mnie

Znajdź mnie to książka przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Celem jej jest pomoc w rozwoju percepcji wzrokowej dziecka. Publikacja prezentuje dzień z życia rodziny - od wschodu do zachodu słońca. W publikacji znalazłyby się różnorodne zadania, np.: znajdź rzeczy, które tworzą parę (np. lewy i prawy but), znajdź drugą część, znajdź różnice, znajdź wskazane przedmioty, znajdź przedmioty, które nie pasują itp.

RECENZJA

Nakładem Wydawnictwa Dragon ukazała się pobudzająca do aktywności książeczka Znajdź mnie. Przygoda w mieście, Przemysława Liputa. Autor jest bardzo dobrze znany z książki Rok w przedszkolu, o której z pewnością słyszało wielu rodziców. Ta, sądząc po recenzjach, z miejsca zdobyła serca małych czytelników. Zapewniam, że prezentowana teraz pozycja ma duże szanse, aby powtórzyć sukces poprzedniczki. Znajdź mnie, skupia się na rozwoju percepcji wzrokowej dziecka, bazując na bardzo dobrze znanym schemacie odnajdywania ukrytych przedmiotów na planszach kart.
Istotą książki jest wykonywanie poleceń zamieszczonych u dołu każdej strony. Należy znaleźć wybrane przedmioty, litery, cyfry na planszy, poszukać pary, znaleźć różnicę czy policzyć ile razy na planszy występuje dany przedmiot. To klarowny spis zadań, który jasno pokazuje jak korzystać z książki. Znajdź mnie to formatu a4, tekturowa, książka obrazkowa. Jak Otto, Ulica czereśniowa, Co robią..., czy wspomniany Rok w przedszkolu. Na pierwszy rzut oka grafika wydaje się przepełniona po brzegi, ale gdy skupimy wzrok, zaczniemy analizować obrazki to zaczyna ona żyć! I to właśnie widzą dzieci. Dużym atutem książki jest fakt, że skupia uwagę zarówno dwu, jak i sześciolatka.
Podtytułem książki Znajdź mnie jest Przygoda w mieście kolejne plansze przedstawiają. Budynek mieszkalny ze wszelkimi dziwactwami mieszkańców. Ulicę miasta, na której toczy się życie. Ludzie robią zakupu, straż pożarna gasi pożar, a kierowcy samochodów nie mogą zrozumieć, dlaczego musza stać w korku. Samo życie. Następnie przedstawione są miejsca, które odwiedzamy sporadycznie. Muzeum, kawiarnia, wesołe miasteczko, galeria handlowa, zoo, basen. Na samym końcu pokazane jest, jak miasto zasypia i co się dzieje, gdy się budzi. Jakich ludzi możemy spotkać najwcześniej. Minusem jest fakt, że po kilkunastokrotnym przeglądaniu, boki już wydają się delikatnie podważone.
Znajdź mnie to trening na spostrzegawczość i ćwiczenie koncentracji. Ta książka to świetna zabawa, co więcej wcale tak szybko się nie nudzi, jakby się to mogło wydawać. Bogactwo grafiki sprawia, że za każdym razem można ją interpretować inaczej, a wykonywanie zadań wcale nie jest proste. Naprawdę polecam.


Justyna Chaber

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT